Olen arenevas erakonnas

Vabaerakonna otsus minna kohalikele valimistele valimisliitudes ei sündinud suures üksmeeles -oli pooldajaid ja ka tuliseid vastaseid. Pole aga välistatud, et järgmistel kohaliku omavalitsuste volikogu valimistel võib olukord olla hoopis teistsugune ja pole võimatu, et siis minnakse välja erakonnaga.

Eriarvamustel on erakonnas koht olemas ja seda aktsepteeritakse. Ei saa aga nõustuda lugupeetud kirjanikuhärra Ats Milleri vürtsika kirjutisega erakonna aadressil. Eks kirjanikud oskavad alati hästi ja soravalt kirjutada ning luua mõjusaid kujundeid olustikust. Mingis mõttes oli aga kogu see kriitika oluliselt hiljaks jäänud.

Vabaerakond tegi reitingu langemisest omad järeldused. Nii märkis ka Artur Talvik 12. veebruaril Delfile, et erakond on hakanud selgemaid seisukohti võtma ja kõik liikmed ei pruugi sellega nõustuda. Väga palju on erinevaid toredaid isiksusi ja erinevaid vaatenurki ning sajaprotsendiline üksmeel ei olegi võimalik. Halb on aga see, kui ei suudeta leppida teistsuguse seisukohaga ning üritatakse enda vaadet igati ülal ja aktuaalsena hoida. Siiski ei peaks olukorda dramaatilisena võtma- pigem toimub erakonnas loomulik areng ja inimesed, kellele mingi seisukoht või vaade ei sobi, leiavad õige olevat lahkuda. Toimub täiesti loomulik enesepuhastus ning sama on läbinud ka mitmed teised erakonnad. Viimase aja liikumiste kontekstis teeb siiski nukraks, kui lahkuvad lugupeetud inimesed, aga mitme olulise persooni peaaegu üheaegne lahkumine on hetkel lihtsalt asjaolude kokkulangevus. Kõik lahkusid väga erinevatel põhjustel. Inimestel on vaba valik kuuluda või mitte kuuluda mingisse ühingusse. Erakond on kindlasti tänulik nende panuse eest ja tulevikus ei saa välistada ka koostööd.

Vabaerakonnas on kõik normaalne ja käib vilgas töö programmi ja sõnumite kallal. Kui ongi kusagil mingi väike kriis, siis tuleb see enda kasuks tööle panna.
Kõik on hästi ja head Sõbrapäeva!


foto: Tuncay Devecioglu