Kas jalgpall on parem kui seks või poliitika?

Riigikogu korralised istungid on läbi saanud. Rahvaesindajad saavad natukenegi puhata, kes kõnede pidamisest, kes arupärimistest, kes komisjoni tööst, kes lihtsalt nuppude vajutamisest. Selge on asjaolu, et Vabaerakonna fraktsioon oli jälle Riigikogus kõige töökam. Kestvaid ovatsioone palun!  

Viimased reitinguandmed on kõikidel erakondadel üle vaadatud ja peale tähtsaid arutelusid valmistutakse juba sügishooajaks ning kaugeleulatuvalt ka 2019. aasta Riigikogu valimiste kampaaniaks. Huvitav on vaadata, kuidas nii mõnelgi erakonnal saabub ootamatult puidurafineerimistehase eriplaneeringu küsimuses sõna otseses mõttes mõistus koju. Unustades aga ära, et ise nad selle koalitsioonipartnerina käivitasid. Mängitakse jälle vana toredat mängu nimega "Valijal on lühike mälu". Eks sõnad "kett" ja "aktsiis" on pannud nii mõnedki poliitikud hirmust värisema. Täitsa huvitav on kohe mängu jälgida.  

Kuigi tagaplaanil käib siin ja seal vilgas töö, seab saabuv suvi kõigele omad reeglid. Ainult suuri asjatundjaid ja asjaosalisi endid huvitab poliitika ning selle telgitagused. Puhkusehooaeg on alanud. Samuti on Võidupüha ja Jaanipäev juba sellel nädalavahetusel. Hea peremees mõtleb juba varakult vajaliku kauba peale ja kindlasti on Eesti lähistel asuvatel Läti poodidel käesoleval hetkel väga hea käive. Läti vorst ja limonaad on nii mõnegi kodu laual auga esindatud. Pereisa autogi on odavamat kütust täis tangitud. Mis seal ikka, pärjad pähe ja hõiskame kõik koos “Ligo-Ligo”. Nali naljaks, kuid tegelikult on siiralt kahju Eesti riigi saamata jäänud tuludest ja väikeettevõtjatest, kes muutunud oludes üritavad ellu jääda. 

Poliitikute sigadused vajuvad vaikselt unustustehõlma, sest Venemaal on toimumas jalgpalli maailmameistrivõistlused. Jalka MM on suisa täies hoos. Igaüks saab valida oma lemmikvõistkonna(ad) ja koos pere või sõpradega neile ühiselt kaasa elada. Portugali ja Hispaania mäng tõestas, et on mida vaadata. 

Ah jaa - mis on pealkirjal seost vastava kirjutisega?! Kas jalgpall on parem kui seks või poliitika? Mõtisklegem natukene vastuolulise küsimuse üle. Jaanilaupäeval lähevad paljud sõnajalaõit otsima ja 9. kuu pärast võib selguda, et leiti midagi enamat kui lihtsalt üks väikene õis. Ikka Eesti nimel ja hüvanguks. Aga enne sõnajalaõie otsimist leiti teineteist üles kohast, kus näidati jalgpalli ning arutleti erinevate riikide mängijate ja tulemuste üle. Mõnikord võis ka juhtuda, et janu kustutamiseks tarbiti kõrge aktsiisimääraga kihisevaid jooke, mis aitasid kaasa seltskondlikule avatud arutelule. Uskuge mind, jalgpallis on poliitikat rohkem, kui arvata oskate. Kui Eestist midagi ei teata, siis teatakse seda, et riigid on omavahel jalgpallis mõõtu võtnud. Kõik asjad on omavahel lihtsalt tihedalt seotud. Kuid miski ei ole siin parem. Mõni asi pakub lihtsalt rohkem naudingut kui teine ja teine asi võib viia esimeseni ning vastupidi. Õige järelduse teete lõpuks teie ise.

Häid jalgpallielamusi, head Võidupüha ja lustakat Jaanipäeva!