Mõneti üllatav oli aga valija tugi Tartu rohealade vähendamisele. Tundub, et keskkonnateemad on paljudele tartlastele võõrad ja siin on ilmselgelt palju tegemata tööd. Paljude tartlaste silmad avanevad alles täpselt siis, kui kopp maasse lüüakse ja ehitust alustatakse.
Mul on mõnevõrra kahju, et Süku küsimus varjutas valimisdebattides teised Tartule olulised teemad. Näiteks, kuidas muuta Tartu uutele elanikele atraktiivseks elukohaks ja kuidas siduda siia saabuvad tudengid linnaga. Samuti, kuidas aidata kaasa uute töökohtade tekkele Tartus.
Need on sammud, mis tooksid Tartule tulevikus maksuraha. Parema elukeskkonnaga seotud küsimused vajanuks suuremat tähelepanu.
Mind huvitab ka, mis saab lasteaia kohatasust. Isamaa lubas kohatasu lahti siduda alampalgast, külmutada see neljaks aastaks praegusel tasemel ja liikuda selle kaotamise poole. Täpselt sama lubasid ka sotsid. Peagi selgub, kas need lubadused olid puhas bluff või oli seal ka tõepõhi all.
Kui vaadata volikogu uut koosseisu, siis valimised tõid muutuse. Eesti 200 tugev esinemine võttis Reformierakonnalt võimaluse luua senise ühe partneriga koalitsioon, mis tähendab, et nende positsioon nõrgenes. Koalitsioonikõnelustele kutsutud partnerite programmilised ideed leiavad võimulepingus kajastust. Loodan siiralt, et puhtalt võimu pärast ei taganeta oma headest mõtetest.
Uus opositsioon saab olema tugev ja paljudes küsimustes ühtne. Teerullimeetodit kasutades põrkutakse kahtlemata suuremale vastuseisule, mis hakkab selgelt mõjutama lähenevate riigikogu valimiste tulemusi. Isiklikult näen, et tulevane koalitsioon on mingil hetkel sunnitud opositsioonile mõnes küsimuses vastu tulema, sestap loodan seekord vähem näha kollast teerulli.
Jaksu kõikidele volikogu liikmetele, ärge unustage, et te toimetate oma valijate nimel ja nende hüvanguks.