Filtreeri postitusi

Väärikast vananemisest

Elu koosneb erinevatest eaga seotud etappidest - lapseiga, teismeiga, noorukiiga, keskiga, pensioniiga. Loetelu pole lõplik ja alati saab seda täiendada. Öeldakse, et maailmas on kaks kindlat asja – surm ja maksud. Samas sünnist kuni surmani on sõltuvalt asjaoludest pikk ajavahemik, mille käigus leiab aset palju muutusi inimese elus.

Eesti-Vene piirileping ja Tartu rahu

Tartu rahu 97. aastapäeva eel 1. veebruaril toimus Tartus Ülikooli kohvikus järjekordne Karikakra klubi üritus, mis kandis pealkirja „Eesti-Vene piirileping ja Tartu rahu“. Esinesid ja kuulajate küsimustele vastasid Riigikogu liige Jüri Adams ja Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas. Arutelu modereeris Vabaerakonna Tartu piirkonna juhatuse liige Piret Tarto, kes oma sissejuhatavas sõnavõtus andis ülevaate Tartu rahust, selle rollist Eesti lähiajaloos, eriti Eesti iseseisvuse taastamise aegadel, ning Tartu rahulepingu tähendusest seoses Eesti-Vene piirilepinguga.

Vabaerakond – minu valik

Ühel heal päeval esitas klassivend mulle küsimuse, et miks ma astusin 40-selt erakonda. Ilmselt oli vanuse rõhutamises ka tagasihoidlik iroonia, arvestades asjaolu, et sõidan ringi punase kergelt sportliku moega autoga, siis võib kõrvaltvaatajale tunduda, et keskeakriis või midagi sellist. Jättes kõrvale sõbraliku iroonia, oli tegemist väga õige küsimusega.