Korruptsioonikuritegude eest erakondade sundlõpetamist nõudev kollektiivne pöördumine saadeti Riigikokku
Kolmapäeval, 22.veeburaril edastati riigikogule kollektiivne pöördumine, mis paneb ette, et korruptsioonikuritegude eest peab erakonda karistama sundlõpetamisega.
Poliitiline süsteem kaasavamaks
Erakondade rahastamisega seotud küsimused ja korruptsioon on paelunud ühiskonna tähelepanu. Olgugi et enamasti toimub nende rahastamine maksumaksja raha eest, tekib ikkagi siin ja seal vajadus lisavahendite järele, mis oma olemuselt võivad olla ka korruptiivsed.
Aeg on asuda poliitilist korruptsiooni välja juurima
- Abielureferendumi ümber toimunu on kahetsusväärne
- Peaministri tagasiastumine on riigimehelik tegu
- Poliitiline korruptsioon närib riigi julgeolekut ja tervist
Raivo, mis juhtus?
Sisejulgeoleku tagamine ja korruptsioonivastane võitlus kuuluvad siseministri haldusalasse ja jääb mõistmatuks, millist küsimust täpselt on justiitsminister lahendama asunud. Korruptsiooni vastu võitlemisel oli justiitsminister aastaid tagasi hoopis ise üks selle vastase võitluse eestkõnelejaid.
Kas isamaa on korruptiivne?
Täpselt sellisele küsimusele otsisin ma ühel heal päeval oma peas vastust. Liiga palju erinevaid juhtumeid on viimaste aastate jooksul välja tulnud. Tallinna Sadamaga seotud korruptsioonijuhtum ja Tartu abilinnapeade rikkumised on tõenäoliselt veel kõigil meeles. Samuti suudab Tallinna linn ka aeg-ajalt üllatada mõne uue korruptsioonijuhtumiga.