Filtreeri postitusi

Oleme uppunud bürokraatiamasinasse

Riigikontrolli värskest aruandest selgub, et riik ei suuda eurotoetusi ära kasutada. 2021. aastal kulutati 588 miljonit eurot plaanitust vähem ehk kasutati 61 protsenti kavandatust. Poole aastaga on tarvitatud vaid viiendik ehk 276 miljonit eurot, samas kui aasta peale peaks kulutatama ligi poolteist miljardit. Need arvud räägivad iseenda eest. Kuhu on kadunud riigi suutlikkus neid toetusi menetleda? Riigikontrolli arvates on toetusraha liiga optimistlik planeerimine ja alakasutamine kestnud juba aastaid. Ometigi on meil suur ametnike armee, kuid kuhu jääb oodatud tulemus?

Kas pole mitte pidu katku ajal?

Koroonakriisis tegelevad riigikokku valitud erakonnad tihti asendustegevusega ja omavahelise võimuvõitlusega, mitte kriisi enda juhtimisega ja lahenduste otsimisega. Kuid ei ole märgata koostööd ühise eesmärgi nimel, mis on kirja pandud meie põhiseaduse preambulas. Kusjuures ka sõna "vastutus" ei kajastu mitte kuskil.

Kõik, mida sai valesti teha, ka tehti

Riigikontrolli aruanne «Ülevaade riigi vara kasutamisest ja säilimisest 2021.–2022. aastal: Koroonakriisi viis õppetundi» on dokument, mida võiks iga eestimaalane lugeda. Ühelt poolt kriitiline, teisalt ettepanekuid sisaldav ülevaade peab olema kõikidele otsustajatele lausa kohustuslik lugemismaterjal.

Peaminister pooldab avaliku raha laristamist

Eile Riigikogu infotunnis toimunu kohta võib väita, et avaliku raha eest igasuguse reklaami, saate ja artiklite tellimine tundub olema peaministri jaoks igati normaalne tegevus.